©2017 by lktopol. Proudly created with Wix.com

Hajnovejská tridsiatka

February 5, 2020

 

Bola to výzva. Chceli sme nie len zapadnúť medzi strelcov, ale aj medzi lukostrelecké kluby. Chceli sme organizivať West Cup. Ale podmienkou bolo urobiť si "gulášovku". Tak prečo si neurobiť prvú súťaž. Hajnovejskú tridsiatku. 30 terčov postavených v parku v Hajnej Novej Vsi. Od príprav okolia, zabezpečenia občerstvenia, parkovania, tabuliek a všetkého prišiel ten deň. Ešte v piatok pršalo. Ani v noci keď som na ihrisku strážil porozkladané terče, tak to nevyzeralo lákavo. Ale všetko sa to zmenilo. Počasie bolo k nám naklonené a už o siedmej boli všetky zvieratká na svojích miestach. Príprava registrácií, voňavá káva, koláčiky. Od 8.00 sa začali objavovať prvý strelci. Parkovisko tvorené z polovice fotbalového ihriska sa začalo zapĺňať. Skupiny boli rozdelené, mohlo sa začať. Predsedkyňa klubu Monika si zobrala úvodné slovo, potom podpredseda Peter a samozrejme nemohol chýbať ani starosta našej obce pán Ľuboš Koma.  Skupiny sme si rozposlali po parku. Po upozornení, že štart trošku "pukne" aby ho bolo počuť, sa mohlo začať strielať. Súťaž prebiehala v poriadku a s úsmevom. Na ihrisku sa začala medzi tým robiť cigánska v žemli. Voňalo to ďaleko. Po vystrelení posledného súťažného šípu a odovzdaní podpísanej bodovačky, si dobrovolníci nastúpili na súťaž v ústupovke. Víťazi sa potešili vecným cenám, ktorými boli pravdaže terče.

Samotné vyhodnotenie potešilo hádam všetkých zúčastnených. Dokonca sa odovzdala aj narodeninová cena - veterník veľký ako svet. Ten dostal Samko Kenedy známy tiež pod menom Miško z prázdnin.

Veterníky boli aj pre predsedov zúčastnených klubov. Po rozchode sme ešte upratali, rozobrali stany a plní radostných dojmov z pochváľ na našu adresu, klub a samotné zorganizovanie našej prvej Hajnovejskej tridsiatky, sme sa rozišli domov. 

Please reload

Our Recent Posts

Hajnovejská tridsiatka

February 5, 2020

Detská halová liga, Trnovec nad Váhom

January 27, 2019

MALINOVO - 20.1.2018, 4.kolo zimnej ligy

January 23, 2018

1/1
Please reload

Tags

Please reload

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now