Search
  • Martin

Turnaj v tradičnej lukostreľbe na hrade Beckov o pohár vojvodu Ctibora

Ako už býva zvykom každý rok na jar a jeseň náš klub sa zúčastňuje tejto peknej akcie, ktorú poriada skupina tradičnej lukostreľby Vres.

Súťaž, kde máte možnosť vidieť zrúcaniny hradu Beckov a jeho okolie s návštevníkmi v dobovom oblečení s tradičnejšími lukmi.

14.4.2019 bolo upršané ráno, ale naša rosnička Katka predpovedala na obed slnko. Tak sme sa s dobrou náladou vybrali na hrad.

Účasť bola pekná, prišlo približne dvesto strelcov. Z nášho lukostreleckého klubu Topoľ strieľalo 16 strelcov.

Zastrieľať sme si mohli na pohyblivé terče - tie mali najväčší úspech - pri kyvadle sme ani nedýchali. Vyskúšali sme si streľbu na veľmi veľkú vzdialenosť. Pavúčica Agáta na nás uplietla veľmi tenkú sieť, preto niekedy až iskry lietali. Tradičná kapusta s jablkom nechýbala ani tentokrát. Celkovo bola súťaž pestrá, potrápili nás terče na veľké vzdialenosti, no aspoň vieme, čo máme dotrénovať.

Po dokončení súťaže sme si dali na obed guláš a vypočuli si pár piesní od hudobníkov, ktorí nás zabavili počas čakania na výsledky.

To najlepšie na koniec...

Vyhodnotenie.

Väčšinou sme boli zaradení do kategórie moderný luk, no mali sme zastúpenie aj v kategórii tradičný luk.

Medzi deťmi sa umiestnili:

chlapci - Tomáš Karas - 1.miesto, Alan Kubaliak - 5.miesto, Matúš Milata - 6.miesto, Marcel Plekanec - 10.miesto, Marek Milata - 11.miesto

dievčatá - Sára Vražičová - 2.miesto, Nela Ďatelinková - 9.miesto


Junior

Daniel Plekanec - 1.miesto, Lucia Patáková - 2.miesto


Dospeláci

Ženy - moderný luk

Monika Karasová - 2.miesto


Ženy - tradičný luk

Ivana Kreneková - 8.miesto


Muži - moderný luk

Marek Paták - 10.miesto

Martin Karas - 15.miesto

Patrik Plekanec - 22.miesto

Michal Ďatelinka - 24.miesto


Muži - jazdecký luk

Erik Varga - 15.miesto


Sme veľmi radi, že sa opäť stretla skvelá partia, ktorá si užívala skvelú uvoľnenú atmosféru s množstvom vtipom, dobrých hlášok z ktorých nás až bruchá boleli. Rosnička Katka nesklamala, slniečko vyšlo. Týmto sme ju oficiálne menovali za klubovú rosničku :) Nie ropuchu :) :) :)

Všetkým účastníkom zájazdu ďakuje Milata´s tour :D :D :D :D

94 views0 comments

Recent Posts

See All

Z dôvodu protipandemických opatrení sa posledné finálové kolo Slovenského pohára neuskutočnilo. Napriek tomu nám sedem kôl úplne stačilo na to, aby sme boli vyhodnotení. Celkovo sme skončili takto. B