Search
  • Martin

Slovenský pohár Rimavská Sobota

10.október

Korona pritvrdzovala a jediný okres, ktorý ešte nebol ako tak uzatvorený bola Rimavská Sobota. A práve tam lukostrelecký klub Bašta prevzal kolo Slovenského pohára namiesto LK Malinovo.

A opäť prišiel na rad rodinný výlet. Nie sme zlí a zobrali sme aj stopára Miroslava Krála. Ten bude po novom členom nášho klubu. Toto bol náš najdlhší výlet. Po káve na Budči a ešte nejakej tej hodine cesty sme prišli do lesíka pred Rimavskú Sobotu. Registrácia, rozstrel a rozbeh na trať. Bolo super vedieť, že sme opäť niekde, kde sme medzi svojimi. Teda aspoň našou lukostreleckou skupinou. Samuel Deanko sa dostal k svojmu vytúženému debutu a v BB kadet skončil na prvom mieste a 30 bodíkov mal v kapse. Patrik Plekanec si zo siedmeho miesta zapísal 9 bodíkov. Peťo Dobiáš predbehol aj Mira a zo siedmeho miesta si tiež zapísal 9 bodov. TRRB clapci si Tomáško Karas zapísal 30 bodov za prvé miesto. Medzi našími dievčatami opať o 1 jedenástku vyhrala Sofia pred Saškou. Sofia 30 bodov a Saška 25 do celkového hodnotenia.

Ja som sa sústredil pretože po všetkých tých kolách SP som bol priebežne na prvom miesta a nechcel som klesnúť. A oplatilo sa. Za prvé miesto som si opäť pripísal 30 bodov. Vedel som, že pokiaľ bude ešte jedno kolo, na ktoré by som žial už nemohol ísť, tak by som mohol celkovo klesnúť. No tešil som sa aj tak. A tu padol nápad a návrh, či ako klub, ktorý naozaj napreduje dopredu, vedie deti k športu a drží ako kamarátsky kolektív, či by sme nechceli usporiadať v roku 2021 tú lukostreleckú udalosť roka. MSR. Spolu s lukostreleckým klubom Epirus Prievidza sme sa dali dokopy a začali snovať plán nášho debutu.5 views0 comments

Recent Posts

See All

Z dôvodu protipandemických opatrení sa posledné finálové kolo Slovenského pohára neuskutočnilo. Napriek tomu nám sedem kôl úplne stačilo na to, aby sme boli vyhodnotení. Celkovo sme skončili takto. B