Search
  • Martin

Podhradská Halapartňa - 2.ročník

Updated: Jan 30, 2021

31.júl – 1. august

Teraz som napísal naschvál dva dni, pretože túto súťaž sme organizovali my. LK Topoľ už po druhý krát spáchal Podhradskú Halapartňu. Od piatku večera sme boli na Topoľčianskom hrade a riešili postavenie trate, výčap, tabulu. Atmosféru sme si ešte o jednej v noci dotvárali gitarovým prequelom od Martina Macka. Čo by to bolo za Desa Hrozného, keby sa nepripravoval o jednej hodine v noci. Spali sme na hradnom nádvorí ako pravé pážatá. Ešte ani slnko nevyšlo a už sme stavali vonkajšiu trať v okolí hradu. Od pol ôsmej začali chodiť prví súťažiaci. O ôsmej prvé parkovisko plné a zaberali sme pomaly celú cestu dedinou. Domáci z nás museli mať radosť.

Náš technický manager Martin Macko sa vyhral s diabolským kyvadlom a ešte diabolskejším kolotočom. Okrem terčov všetci krútili aj hlavami. Zo 139 prihlásených bolo v skutočnosti 144 strelcov. Potešila nás prítomnosť lukostrelcov nie len zo susedných čiech, ale aj z rakúska. Čo by to bolo za hradnú súťaž ak by sa nehodovalo. O hostinu sa nám opäť postarali pečené kuriatka z Hyzy. Minulý rok zostala halapartňa na slovensku no druhý polrok 2020 a prvý 2021 je výhradným ochrancom hradu Miroslav Ondrušík zo Školy Tradiční lukostřelby zo susedných Čiech. Čo sa týka výsledkov našich zverencov, tak BB deti chlapci prvé miesto Marcel Plekanec, BB kadetky druhé miesto Lucka Patáková, TRRB deti chlapci skončil na prvom mieste Tomáško Karas, tretie miesto Matej Macko, piate miesto Matúš Macko, deviate miesto Leo Žubor, jedenásta priečka patrila Tobiášovi Zelinkovi a štrnáste miesto Jurkovi Krajčíkovi. Z dievčat to bola na prvom mieste Sofia Dobiášová, druhé miesto Dominika Šupová a štvrté miesto Sára Vražicová. Za kadetov TRRB bol štvrtý Matuš Krajčík. Z kadetiek to bola Stela Stanková, ktorá získala druhé miesto. Za dospelákov strieľali Pavel Zajac a Libor Zelinka v kategórii TRRB a skončili na desiatom a jedenástom mieste. O celodennú dobrú pohodu sa starali skoro všetci z nášho klubu a dokonca významnou časťou prispeli aj rodičia našich členov a boli úkážkovými vzormi ako byť svojim deťom príkladom. Ďakujeme.

15 views0 comments

Recent Posts

See All

Z dôvodu protipandemických opatrení sa posledné finálové kolo Slovenského pohára neuskutočnilo. Napriek tomu nám sedem kôl úplne stačilo na to, aby sme boli vyhodnotení. Celkovo sme skončili takto. B