©2017 by lktopol. Proudly created with Wix.com

Search
  • Martin

Hajnovejská tridsiatka.

Bola to výzva. Chceli sme nie len zapadnúť medzi strelcov, ale aj medzi lukostrelecké kluby. Chceli sme organizovať West Cup. Ale podmienkou bolo urobiť si "gulášovku". Tak prečo si neurobiť prvú súťaž. Hajnovejskú tridsiatku. 30 terčov postavených v parku v Hajnej Novej Vsi. Od príprav okolia, zabezpečenia občerstvenia, parkovania, tabuliek a všetkého prišiel ten deň. Ešte v piatok pršalo. Ani v noci, keď som na ihrisku strážil porozkladané terče, tak to nevyzeralo lákavo. Ale všetko sa to zmenilo. Počasie bolo k nám naklonené a už o siedmej boli všetky zvieratká na svojich miestach. Príprava registrácií, voňavá káva, koláčiky. Od 8.00 sa začali objavovať prvý strelci. Parkovisko tvorené z polovice futbalového ihriska sa začalo zapĺňať. Skupiny boli rozdelené, mohlo sa začať. Predsedkyňa klubu Monika si zobrala úvodné slovo, potom podpredseda Peter a samozrejme nemohol chýbať ani starosta našej obce pán Ľuboš Koma. Skupiny sme si rozposlali po parku. Po upozornení, že štart trošku "pukne" aby ho bolo počuť, sa mohlo začať strieľať. Súťaž prebiehala v poriadku a s úsmevom. Na ihrisku sa začala medzi tým robiť cigánska v žemli. Voňalo to ďaleko. Po vystrelení posledného súťažného šípu a odovzdaní podpísanej bodovačky, si dobrovoľníci nastúpili na súťaž v ústupovke. Víťazi sa potešili vecným cenám, ktorými boli pravdaže terče.

Samotné vyhodnotenie potešilo hádam všetkých zúčastnených. Dokonca sa odovzdala aj narodeninová cena - veterník veľký ako svet. Ten dostal Samko Kenedy známy tiež pod menom Miško z prázdnin.

Veterníky boli aj pre predsedov zúčastnených klubov. Po rozchode sme ešte upratali, rozobrali stany a plní radostných dojmov z pochváľ na našu adresu, klub a samotné zorganizovanie našej prvej Hajnovejskej tridsiatky, sme sa rozišli domov.

4 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now