Search
  • Martin

Finále Južnej päťky


V nedeľu ráno 24.9. sme sa s ostatnými členmi nášho klubu vybrali do Komoče /okr. Nové Zámky/ na 6. a zároveň posledné kolo súťaže Južná päťka v tomto roku. Do cieľa sme dorazili bez blúdenia. Ja s Petrom sme išli zaregistrovať všetkých strelcov z klubu. Ostatní začali pripravovať svoje luky. Po registrácií sme sa trošku rozostrieľali s ostatnými lukostrelcami. Na tejto súťaži je pekné to, že aj keď sme súperi, správajú sa všetci priateľsky. O 9:455hod hlavný rozhodca hovorí o súťaži, upozorňuje hlavne na bezpečnosť.

10:15hod vyletel prvý súťažný šíp. Čakalo nás 28 terčov a to napríklad medveď, daniel, korytnačka či kačky. Všetci sme na konci zhodnotili, že to bola jedna z menej náročných tratí.

Mali sme aj zábavnú “vložku”, keď na nás čakali na jednom stanovišti dve kačky. Avšak ak miniete terč, trafíte buď strom, alebo šíp poletí rovno do vody. Keďže sa jednému z nás trafiť nepodarilo, musel sa niekto obetovať a ísť po šíp. Zistili sme však, že tých šípov je tam viac. Martin nelenil, preskočil potok a pobral všetky šípy. No naspäť sa dostať, už bol trochu problém, ale nakoniec to zvládol v pohode a bez ujmy na zdraví.

Po dostrieľaní sme všetci spočítali svoje body a odovzdali bodovačky. Za tie sme dostali lístky na obed. Usporiadatelia nám pripravili skvelý guláš. Nakoniec sme sa dočkali aj vyhodnotenia. Vyhodnocovali sa rôzne kategórie, a na rad sa dostali aj kadeti. Z nášho klubu sa umiestnil Jakub Kapusta na 2.miesta a Jakub Zaujec na 1.mieste. V kategórii TRRB ženy som si vystrelala 1.miesto.

No to najlepšie prišlo na koniec. Vyhodnotenie celej súťaže za všetky kolá.

Jakub Zaujec - kadet, TRRB - 2.miesto

Tomáš Karas - deti - 3.miesto

Monika Karasová - TRRB, ženy senior - 2.miesto

Dostali sme nádhernú pamätnú trofej a diplom. A ako to na záver býva zvykom, oceňujú sa aj tí najvernejší. Všetci čo absolvovali všetkých šesť kôl, získali pamätnú medailu verného lukostrelca. Z nášho klubu to boli - Tomáško Karas a Martin Karas.

Bola to naozaj veľmi pekná súťaž, kde sme spoznali veľa kamarátov, čo to sme sa naučili od skúsenejších strelcov. Po rozlúčke so všetkými sme išli domov, síce unavení, no veľmi šťastní a hlavne motivovaní a povzbudení do ďalších tréningov.

Všetkým, ktorí nám držali palce patrí obrovské ĎAKUJEM.

#Blog #AudienceEngagement

15 views0 comments

Recent Posts

See All

Z dôvodu protipandemických opatrení sa posledné finálové kolo Slovenského pohára neuskutočnilo. Napriek tomu nám sedem kôl úplne stačilo na to, aby sme boli vyhodnotení. Celkovo sme skončili takto. B